این روزها با توسعه استفاده از تلفن همراه نرم افزارهای متنوع و مختلفی با کاربردهای گوناگون برای تسهیل فعالیتهای روزمره و حتی تخصصی عرضه می شود که در صورت شناخت نوع فعالیت و نقش یک نرم افزار جانبی در ان می توان حداکثر بهره برداری از این نرم افزارها را داشت.
نرم افزار second Pro به جرات یکی از بهترین نرم افزارهای کنترل تمرین های ورزشی است. تقریبا از ان می توان برای برنامه ریزی تمرین همه ورزشها و بخصوص ورزشهایی که زمان در انها از پارامترهای اصلی به شمار می رود استفاده نمود.
در رشته تیراندازی هم زمان نقش بسیار مهمی دارد و باید در تمرینات تکنیکی و تاکتیکی به ان توجه ویژه ای داشت.
با استفاده از نرم افزار seconds Pro می توان تمرینات مختلفی را برای تثبیت تکنیک و تسلط بر تاکتیک در رشته تیراندازی طراحی نمود. برای مثال با توجه به شکل مسابقات فینال که ۲ سری ۲۵۰ ثانیه ای و ۷سری ۱۰۰ ثانیه ای به تفکیک ۵۰ ثانیه برای هر شلیک را شامل می شود، می توان به راحتی یک تمرین زمانبندی فینال را در این نرم افزار طراحی کرد.
این نرم افزار از موتور تبدیل متن به صدای گوشی های موبایل به خوبی بهره برده و می تواند همان نامی را که شما برای بخشهای مختلف تمرین، استراحت و ریکاوری انتخاب و تایپ کرده اید خوانده و اعلام کند.
یکی از ویژگی های خوب این برنامه نمایش زمان کل تمرین و هریک از بخشهای ان است که برنامه ریزی را برای ورزشکار تسهیل می کند.

نسخه اندرویدی این نرم افزار را می‌توانید از اینجا دانلود کرده و بر روی گوشی همراه خود نصب کنید.

همچنین می‌توانید آموزش ویدیویی کار با این نرم افزار را در ویدیوی زیر تماشا کنید. در این ویدیو روش ساخت یک برنامه زمانی تمرین رو با یک مثال برای شما آموزش داده‌ام.

ورزشکاران رشته تیراندازی استفاده های بسیاری از این برنامه می‌توانند داشته باشند. مثلاً می‌توان تمرین استقامتی پاتریک هاینس کانادایی را که قبلاً در وبلاگ ارائه شده، در این نرم افزار طراحی کرد و بدون نگرانی از زمانبندی، اعلام بخش های مختلف تمرین را به این نرم افزار سپرد. من این برنامه را قبلاً طراحی کرده ام که می‌توانید از اینجا آن را دانلود کرده و به راحتی با اجرای آن در گوشی خود، آن را در نرم افزار بنشانید. پیش از اجرای فایل حتما توجه داشته باشید که نرم افزار seconds pro روی گوشی شما نصب شده باشد.