🔸🔸گوران ماکسیموویچ (صربستان)🔸🔸

گوران یک مربی تفنگ با کلاس جهانی است که در بعضی دوره های آموزشی آکادمی فدراسیون جهانی تیراندازی به عنوان مدرس مدعو، با این مجموعه همکاری می کند. او مدرک درجه A مربیگری خود را در سال ۲۰۰۸ از فدراسیون جهانی تیراندازی اخذ نموده است. وی دانش آموخته دانشکده ورزش و تربیت بدنی دانشگاه بلگراد صربستان است و سابقه عضویت در کمیته ملی المپیک صربستان برای برنامه ریزی بازیهای ریو ۲۰۱۶ را در کارنامه اش دارد.
@Shooting10m
گوران ماکسیموویچ یکی از موفق ترین تیراندازان تفنگ در دوران حرفه ای ورزشی خود بین سالهای ۱۹۷۵ تا ۲۰۰۰ بوده است. او نهایت موفقیتی را که آرزوی هر ورزشکاری است به دست آورده و مدال طلای المپیک ۱۹۸۸ را به گردن آویخته است. همچنین او سه بار عنوان قهرمانی جهان در هر سه ماده رشته تفنگ و سه قهرمانی اروپا را در کارنامه افتخاراتش دارد. یکی دیگر از ویژگی هایی که او را از سایر ورزشکاران این رشته متمایز می کند، ۵ مرتبه حضور در ادوار مختلف المپیک از ۱۹۸۴ تا ۲۰۰۰ است.
@Shooting10m
ماکسیموویچ در دوران مربیگری اش نیز افتخارات قابل توجهی دارد. او در سال ۲۰۰۱ به عنوان مربی تیم ملی کشورش انتخاب شد و تا سال ۲۰۰۵ مربی تیم ملی صربستان بود. او در این مدت و در المپیک ۲۰۰۴، یک مدال نقره برای کشورش به دست آورد. در سال ۲۰۰۶ به مدت ۲ سال قراردادی را با فدراسیون تیراندازی یونان برای هدایت تیم ملی این کشور امضا نمود. پس از پایان این همکاری و بعد از وقفه ای چندساله، مجددا از سال ۲۰۱۱ مربیگری تیم ملی صربستان را بر عهده گرفت و توانست دو مدال نقره و برنز را در المپیک ۲۰۱۲ برای کشورش به ارمغان بیاورد. دختر او ایوانا ماکسیموویچ هم جزء ورزشکاران مدال آور کاروان صربستان در آن بازی ها بود و توانست مدال نقره بازی های المپیک لندن 2012 را کسب کند.