کتاب تیراندازی با تپانچه های المپیک به جرات یکی از بهترین منابع و مراجع رشته تیراندازی با تپانچه است.
@Shooting10m
📊📚📸این کتاب مملو از تصاویر با کیفیت و تمام رنگی از بخش های مختلف اجرای تکنیک توسط قهرمانان جهان 🏆🥇🥈🥉و سرشار از نکات کاربردی فنی و راهکارهای متعدد در زمینه امادگی جسمانی و ذهنی اختصاصی این رشته است.
@Shooting10m
📙کتاب مشتمل بر ۷ فصل است. البته در نسخه ترجمه، فصول کتاب به خوبی از هم تفکیک نشده اند و ابتدای فصول، صفحه ی تفکیک گر ندارد. اما به هرحال، در بالای صفحات کتاب، با یک حرف اختصاری به ارتباط ان صفحه با هر فصل اشاره شده است. به عنوان مثال فصل تمرین یا Training با حرف اختصاری T، فصل تاکتیک با Ta، فصل اصلی مربوط به نکات فنی رشته تپانچه یا Pistol و فصل روانشناسی یا Psychology با P و فصل ماده های سرعت و دقت یا Dual با حرف D مشخص شده است.
@Shooting10m
فصول کتاب به ترتیب عبارتند از:
🔸مقدمه
🔸تکنیک دقت: تپانچه بادی و تپانچه ورزشی
🔸تکنیک دوبل (دقت و سرعت): تپانچه ورزشی و تپانچه سنترفایر
🔸دوبل (دقت+سرعت)
🔸تمرین (فنی+امادگی جسمانی)
🔸روانشناسی
🔸تاکتیک
🔸سلاح
@Shooting10m
مجموعه مهمترین مواردی که باعث شده این کتاب یک منبع و مرجع فوق العاده باشد:

🔸نمایش مصور لحظه به لحظه اجرای تکنیک توسط قهرمانانی چون رالف شومان، سوزان مه یر هوف، فرانک دومولین، مونخبایار، رابرت لوک، یووه، میخاییل نستروف، روبرتو دیدونا، پولیاکوف، ماتیاس، ماریا گروزدرا، باربارا گیورگی، کورنلیا فروکلیچ، راگنار اسکاناکر، کمیتس اودل، جان اریک، برمن کلهایم و ...

🔸معرفی و توصیه ی مراجع و منابع و کتب مربوط به هر بخش برای مطالعه بیشتر

🔸تصاویر با کیفیت و عالی از جزییات سلاح ها و تجهیزات و فرایند اجرای تکنیک از زوایای مختلف (فوقانی، زیرین، جانبی، خلفی، ...)

🔸پرداختن توأمان به نکات فنی، تاکتیکی، آمادگی جسمانی و روانشناسی

🔸جداول و نمودارهای کاربردی راهنما

🔸معرفی و مقایسه انواع تپانچه ها و میزان مقبولیت و محبوبیت انها در میان قهرمانان تیراندازی

🔸تشریح متدها و روش های مختلف تمرین برای قهرمانی

🔸معرفی و تشریح کاربرد سیستم های ثبت الکترونیکی

🔸ارایه فرم ها و جداول آماده ی ثبت جزییات تمرین

🔸ذکر جزیی ترین مراحل هر فرایند تکنیکی و تاکتیکی با استفاده از عکس، شکل و نمودار

@Shooting10m

نویسنده ی کتاب، یکی از مجرب ترین مربیان اروپا، هاینس رینکه مایر است که پیش از این یکی از پوسترهای تولیدی موسسه وی با موضوع تفنگ بادی ۱۰ متر در همین کانال ترجمه و ارایه شد. وی با تشکیل یک موسسه آموزش و تمرین تیراندازی در آلمان و با همکاری بهترین قهرمانان اهداف ثابت جهان، محصولات اموزشی بی نظیری را تولید کرده که از ان جمله می توان به فیلمهای آموزشی، پوسترهای تصویری، کتاب و ابزارهای مختلف تمرینی اشاره نمود. کانال آموزش و تمرین تیراندازی، به زودی علاوه بر معرفی کامل هاینس و وبسایت معروفش، تمامی پوسترهای آموزشی او را ترجمه و تقدیم خواهد نمود.
@Shooting10m

این کتاب با حمایت فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۰ به چاپ رسیده است. مرحوم علی مولایی این کتاب را بسیار روان ترجمه کرده اند و جناب اقای مسعود کلهر نیز ویراستاری فنی ترجمه را انجام داده اند.
با توجه به این که این کتاب را در کتابفروشی ها به زحمت می توان یافت، برای تهیه ی ان توصیه می کنم به سایت فروشگاه اینترنتی انتشارات تیسا به نشانی publiran.com مراجعه نمایید. در صورتی که از علاقه مندان به ماده های ورزشی تپانچه هستید، اطمینان دارم که از مطالعه این کتاب لذت خواهید برد.

مهدی نیسی پور
کانال آموزش و تمرین تیراندازی