فدراسیون جهانی تیراندازی، با انتشار کتاب راهنمای ورزشکاران، گامی مهم در جهت کمک به ورزشکاران رشته تیراندازی برای مقابله با دشواری‌های این رشته ورزشی برداشت. این کتاب با اطلاعاتی در موضوعات مختلف از سلامت ذهنی گرفته تا مدیریت مالی، می‌تواند به عنوان منبعی واحد هم برای ورزشکاران جوان و هم برای ورزشکاران حرفه‌ای و با تجربه در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد.
@Shooting10m
این کتاب، ابتکاری برای توانمندسازی ورزشکاران به منظور درک و شناخت الزامات حرکتی ورزش تیراندازی است.|ترجمه شده در کانال آموزش و تمرین تیراندازی shooting10m|تدوین این کتاب حاصل پژوهش عمیق، تعاملات گسترده و مصاحبه‌های تخصصی بسیاری است که هدف آن، تجهیز ورزشکاران به تمامی اطلاعات لازم جهت دستیابی به حداکثر عملکردشان در مسیر ورزش حرفه‌ای است.
@Shooting10m
اولگاریو وازگزرانا، رئیس فدراسیون جهانی تیراندازی در مقدمه‌ی این کتاب می‌گوید: «با توجه به طیف وسیع موضوعاتی که این کتاب به آن‌ها پرداخته، معتقدم این کار، یک تلاش پیشگامانه برای ارائه اطلاعاتی سودمند به ورزشکاران در سراسر جهان است».
@Shooting10m
این کتاب، ساختاری پرسش و پاسخ گونه دارد و شامل 11 فصل موضوعی است که در 5 بخش دسته بندی شده‌اند. |ترجمه شده در کانال آموزش و تمرین تیراندازی shooting10m|هر فصل شامل 10 سؤال است که مجموعاً 110 سؤال کتاب را تشکیل می‌دهند. سؤالات کاملاً مستقل از هم طرح شده‌اند تا این امکان برای خوانندگان فراهم شود که بر اساس نیازشان، تنها به همان سؤال مورد نظرشان مراجعه کنند. همچنین می‌توان این کتاب را به عنوان مجموعه‌ای از اطلاعات پایه یا مرجعی برای مطالعه یک موضوع خاص در این رشته، مورد توجه قرار داد.
@Shooting10m
فرانتس اسکرایبر، دبیر اصلی فدراسیون جهانی تیراندازی بر اهمیت آموزش ورزشکاران تأکید نموده و خاطرنشان کرد: «چالش‌هایی که هنگام تمرین و مشارکت در امر ورزش ایجاد می‌شوند، متنوع و در حال تغییرند. بنابراین ضروری است که بسترهایی برای آموزش ورزشکاران فراهم کنیم تا آن‌ها را قادر سازد، رویکردی ساختاری مشتمل بر حداکثر الزامات منحصر به فرد برای خودشان ایجاد کنند».
@Shooting10m
محتوای این کتاب می‌تواند آگاهی لازم برای دسترسی به فرصت‌ها و پاسخگویی به چالش‌ها را فراهم کند. این کتاب با مقدمه‌ای از نیکولو کامپریانی قهرمان المپیک در ماده تفنگ سه وضعیت، با موضوع «ورزش در متن زندگی» آغاز می‌شود. |ترجمه شده در کانال آموزش و تمرین تیراندازی|در این مقدمه او در مورد رویکردش به ورزش و دیدگاه‌هایی که شغل و زندگی‌اش را شکل داده‌است سخن گفته است. فصول ابتدایی کتاب بر روی نیازهای فیزیولوژیکی و روانی ورزش تیراندازی تمرکز دارد. در فصل‌های بعد به جنبه‌های مربوط به مدیریت حرفه‌ای پرداخته شده است. اطلاعاتی مثل مبارزه با دوپینگ، برخورد با آزار و اذیت‌ها و مراحل قانونی مربوط به آن در فصل یکپارچگی مسیر حرفه‌ای ارائه شده است. |ترجمه شده در کانال آموزش و تمرین تیراندازی|علاوه بر این، فصل‌های جداگانه‌ای نیز در این کتاب به نحوه‌ی شرکت در مسابقات فدراسیون جهانی تیراندازی، دسترسی به فرصت‌های فراهم شده توسط کمیته بین المللی المپیک (IOC) و تعیین اهداف حرفه‌ای اختصاص داده شده است. هر فصل شامل اطلاعات متنوع، عکس‌ها، نمودارها و نقل قول‌هایی از ورزشکاران به منظور تسهیل درک موضوع و پوشش کامل مفاهیم مرتبط با آن است.
@Shooting10m
نیاز به تدوین منبعی چنین جامع در پی تعامل گسترده اعضای کمیته ورزشکاران فدراسیون جهانی تیراندازی با ورزشکاران مختلف ایجاد گردید.|ترجمه شده در کانال آموزش و تمرین تیراندازی| آبیناف بیندرا رئیس کمیته ورزشکاران فدراسیون جهانی تیراندازی در این باره می‌گوید: «اعضای این کمیته به طور منظم، نظرات و نگرانی‌های ورزشکاران را جمع‌آوری می‌کنند. ما به این امر مهم و ضروری پی برده‌ایم که مواجهه توأم با اعتماد به نفس با چالش‌های پیش روی ورزشکاران، جز با دسترسی به اطلاعات لازم ممکن نیست. این کتاب راهنما طراحی شده است تا این امر را محقق سازد».
@Shooting10m
👇این کتاب را می‌توانید از کانال آموزش و تمرین تیراندازی از طریق لینک زیر دانلود نمایید:
https://t.me/shooting10m/323

لینک دانلود از وبسایت فدراسیون جهانی تیراندازی:

https://www.issf-sports.org/media/athletes/ISSF%20Athletes%20Handbook.pdf